אבודים בקטמנדו

פותחים-שולחןב-27.8.2014 ירדנו דרומה לפסטיבל סמילנסקי – שלא היה ממש פסטיבל ולא בדיוק סמילנסקי, אבל היה כיף לאללה.

על הבמה המשובחת של תיאטרון הפרינג' בבאר שבע העלינו כתמיד מופע אימפרוביזציה שכלל מחזה מאולתר על בסיס הצעה מהקהל. הפעם קיבלנו כהשראה כרטיס ביקור שעליו היה כתוב: "דניאלה – לבירורים והזמנות" בתוספת מספר טלפון שלא נפרסם אותו כאן כי אנחנו קבוצה שעדיין מנסה לקבל תמיכה ממשרד החינוך.

עשינו סיעור מוחות קצר עם עצמנו על המילה "בירורים" והבננו שיש הבדל בין בירור לבין בחירה: לברור זה למיין בין טוב לרע. לבחור זה לקחת החלטה. עם התובנה העמוקה הזו, יצאנו לדרך.

הנה מה שיצא:

גרשון, עו"ד ממשרד מצליח (גרשון את גרשון – אלא מה), מקבל תוצאות בדיקה רפואית. והתוצאות הן… לא מזהירות. מסתבר שיש לו תוצאה של מינוס 247. גרשון מבין ברגע אחד שהוא חייב לעשות משהו בחייו מעבר לעריכת דין, כי עם תוצאה כזאת לך תדע מה יהיה מחר. הוא משאיר לסטאז'רית המצטיינת של המשרד, נופר, את התיק בו הוא מטפל, קונה כרטיס טיסה באותו הלילה וטס לקטמנדו, שם נעלמות עקבותיו.

תיאטרון-הפרינג-באר-שבענופר עושה חיל. אחרי שהיא מיישמת בבית המשפט טיפ שקיבלה מנהג מונית, היא מושכת את תשומת לבו של לא אחר מאשר שאול פרייכמן, הבעלים של הפירמה פרייכמן את פרייכמן – משרד עורכי הדין הגדול במדינה. שאול פרייכמן מכניס אותה לעבודה אצלו, מקדם אותה, ומנצל את הקשרים הקודמים שלה בגרשון את גרשון כדי להיכנס בלילה ולגנוב תיקים חסויים של לקוחות.

בינתיים, על המטוס לקטמנדו-נפאל, פוגש עו"ד גרשון את צביקה – בחור צעיר שהוא סוג של מדריך טיולים לנפאל. צביקה הידידותי מנסה לדובב את גרשון לספר לו למה הוא מוטרד, ומה מישהו כמוהו מחפש בנפאל. כשהוא שומע על תוצאות הבדיקה של גרשון, הוא מציע לו להתלוות אליו בנפאל החיפוש אחרי תה ירוק מקומי שאומרים שיכול לעשות פלאים. חוץ מזה הוא נותן לגרשון לשתות MDMA בטיסה.

מאותו רגע נכנסנו לתוך הטריפ של גרשון, שכלל סצינות מתוך ילדותו ועברו כמתלמד, ועבר דרך כל הבחירות שלו בחיים. הטריפ ממשיך לתוך הטיול בנפאל שם הוא וצביקה המדריך קונים את התה הירוק, אבל צביקה משכנע את גרשון לערוך טקס מקומי שבו שותים אבקה העשוייה מגולגולת נחש. השניים ממשיכים לטייל בהרים כאשר בשיא הטריפ גרשון מתחיל לעבור טרנספורמציה, משיל את עורו הגשמי ובורא את עצמו מחדש.

בחזרה בארץ, נופר נתפסת על ידי המשטרה בהעברת מסמכים לא חוקיים ורישום כוזב במסמכי תאגיד ומושלכת אל הכלא.
גרשון חוזר במפתיע מנפאל, עם תוצאת בדיקת דם של פלוס 247 (שזה מצויין, למי שלא מבין ברפואה) וחוזר אל אשתו הפרודה שהותיר בארץ.

היה כיף גדול! תודה לכל מי שבא ולהתראות בהופעות הבאות.

אל תשכחו לעשות לייק לדף הפייסבוק שלנו ולקבל עדכונים שוטפים וליהנות מקטעים וצחוקים.

נשלח ב הופעות, תקצירי מחזות עם התגית: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*