החיטה צומחת שוב

יהב גל ויובל כהןב-13.12.14 התכנסנו בצוותא כדי להרים עוד מופע מאולתר מהיסוד. מה היה לנו שם?
כמקור להשראה להצגה המאולתרת ביקשנו מהקהל כרטיס ביקור. הכרטיס שקיבלנו היה: "בנענע – שייקים טבעיים ונבט חיטה". וזה מה שיצא:

מגיפת שייקי הבריאות כובשת את הארץ. שני חיילי מילואים יושבים בשמירה בגשם ומתכננים להיכנס לעסקי נבט החיטה. יחד הם יקימו חממה של נבטי חיטה וירכבו על טרנד הבריאות שכובש את הארץ.

ובינתיים, אי שם בארץ, דוקטור מנשה כץ עוסק בהנבטה ושיפור גנטי של נבטי חיטה. אך זהו כמובן רק סיפור כיסוי: במרתף שמתחת למעבדה מתנהל הפרויקט האמיתי – גידול והכלאה של נבט חיטה עם קנאביס כדי לייצר קנאביס שנראה בדיוק כמו נבט חיטה ועם יכולות מיסטול אפקטיביות במיוחד. לצורך הפרוייקט השאפתני, מעסיק דוקטור כץ  בכפייה שני מדענים רוסיים – פרופסור קלאצ'נוב ועוזרת המחקר שלו קטרינה.

בינתיים, במשרדי היחידה הארצית לסמים במשטרת ישראל המפכ"ל זועם. יש עלייה בהברחות סמים, כל המודיעין מראה שמשהו גדול מתרחש בשטח, ושני החוקרים אבי וערן לא מצליחים לשים יד על מקור הסם.
בפגישה מיוחדת בשש וחצי בבוקר המפכ"ל מקבל את כל חומר החקירה, אבל לא מוכן לאשר לשני הבלשים להמשיך. מסתבר כי קיים חשד סביר שהעקבות מובילות לממן. ומדובר פה על ה-ממן. ממן מממשפחת ממן. או כמו שהם מוכרים בפתח תקווה – הממנים. המפכ"ל מבקש מהחוקרים להפסיק לחקור כדי לא להסתבך עם משפחת הפשע הוותיקה והמסוכנת.

אמיתי מלוא ואילן פופקובמספרה של משפחת ממן העסקים כרגיל. בחדר האחורי ממן נפגש עם דוקטור כץ – האחראי על הייצור, שבמקרה גם נשוי לאחותו של ממן. הדוקטור מנסה להזהיר את ממן שלא ימהל את החומר שהם מפיצים בשום דבר, מכיוון שתוצאות הלוואי אינן צפויות.

אבי וערן הבלשים נוסעים באיילון. הם מתוסכלים. הם יודעים בוודאות מהיכן מגיע החומר, אולם אין להם אישור מלמעלה להמשיך לפעול. לבסוף הם מחליטים לפעול ללא אישור, לעצור את ממן ולהשתלט לבד על חממת הסמים שמוחבאת מתחת למספרה של משפחת ממן. הם משתלטים בכוח על המספרה ועוצרים את כולם תוך שימוש מופרז בכוח (באחת הסצינות היותר טובות של אלימות משטרתית שנראו על במות ישראל – גילוי נאות – כותב שורות אלה שיחק בסצינה הזאת. אבל זה באמת היה מצוין).

סוף טוב הכל טוב, המפכ"ל מברך על המעצר המוצלח, השוטרים מרוצים ומקודמים, שני החקלאים מהמילואים עושים הון מגילוי נבט חיטה ממסטל, ותם לו עוד מופע מאולתר של למה אלפקה.

תודות ותשואות:

  • בוריס מרציאנובסקי – ניהול מוזיקלי, פסנתר ואקורדיון
  • סתו בן-שחר – כלי הקשה וצפצפה
  • עתליה אמיתי – תאורה ובלונד
  • אילן פופקו – אלתור, קלרניט והנחיה
    יובל כהן, אמיתי מלוא, יהב גל – מאלתרים

תודה לעולם, תודה לכולם, ולהתראות בהופעה הבאה ב-15 לינואר!
למידע על ההופעות הבאות >>

נשלח ב הופעות, תקצירי מחזות עם התגית: , , , , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*