נעליים קונים מהר

תקציר הופעה 11.10.2014 – צוותא תל אביב

יובל כהן ואמיתי מלוא

את החלק הראשון של הערב העבירו חברי "בטטהכרה", הרכב חדש של סטודנטים מניסן נתיב תל אביב הכולל את אלמה בן-זאב, אורי סממה ומתן אמסלם. היה חלק משובח של תרגילים קצצרים ומצחיקים, כאשר השיא היה תרגיל דיבוב מהמשובחים שנראו לאחרונה.

למה אלפקה עלו לחלק המרכזי של הערב וקיבלו כרטיס ביקור לצורך השראה. כרטיס הביקור היה של "קאיה – תפור עליך. בית מלאכה ליצור נעלי עור לנשים במידות 46-33"

וזה מה שיצא:

גני האירועים "גני ארנונה" הם הנחשבים ביותר בישראל. כבר שנים שהם תופרים חלומות לזוגות ביום חתונתם. אבי, מנהל האירועים והמכירות של גני ארנונה, נרגש כאשר בכניסה לגנים נעצרת מרצדס מסוג -zx-5-tsw (רק אחת כזאת בארץ) וממנה יוצאים זוג צעיר, מלווים באדם מבוגר יותר. הזוג הצעיר הם טלי בביוף ובעלה לעתיד מוטי. האיש המבוגר הוא לא אחר מאשר אדון בביוף בעצמו. הם בסיור אולמות לקראת החתונה המתקרבת של טלי בביוף עם מוטי. אבי מנסה לסגור איתם על האולם בכל מחיר אולם טלי לא משתכנעת, עד שאבי מוציא את התותח הכבד ביותר שיש לו, המסוק של האולם. טלי משתכנעת ואדון בבביוף הולך לסגור עניינים עם בעל האולם. למוטי הוא מותיר רק משימה אחת – למצוא טייס למסוק.

יובל כהן, אמיתי מלוא ואילן פופקובאולם הייצור של אימפריית הנעליים של בביוף יושבות סמדי וענת, הן אחראיות על ההזמנות ועל ההוצאה לפועל של ההזמנות. סמדי מגלה לתדהמתה שענת אישרה הזמנה של נעליים במידה 47, וזאת בניגוד לכל הכללים של החברה ובניגוד לקוד בביוף החמור שאומר "נעליים עד מידה 46 בלבד". ענת מסבירה לסמדי שהיא חשבה שאולי כדאי לנצל את ההזדמנות שמר בביוף נסע לאינדונזיה לעסקת יבוא עור רצינית, ולפתוח קו נסיוני של נעליים במידה 47.
האמת היא שענת רדופה על ידי הרוח של סבתה, ברוריה כץ, שמתגשמת מולה כשצריך וכשלא צריך, ואחד הדברים שהסבתא המתה אמרה לה זה להגדיל את מידות הנעליים. ענת מחליטה לקחת סיכון ולהוציא נעליים מידה 47 על דעת עצמה.

מוטי, החתן המיועד של טלי, נפגש עם חברו צחי, מומחה חלונות שעובד גם הוא אצל בביוף, ורוקם תכניות. הוא כבר רואה את עצמו משתלט על החברה לאחר הנישואים עם טלי. הוא מציע לצחי לנסות ולהתחתן עם ליזה – הבת הקטנה של בביוף. ככה הם יוכלו לשמר עמדת כוח יחד בחברה המתפתחת. צחי נפגש עם ליזה שהיא, איך להגיד, לא הנעל הכי מבריקה במגירה. אבל איכשהו יש קליק בין השניים וצחי נפגש עם מר בביוף כדי לבקש את יד בתו. אדון בביוף נמצא במצב רוח מרומם. לא רק שהעסקה באינדונזיה התקדמה מצוין, הנה מגיע מישהו שממש אוהב את ליזה ובאמת רוצה להתחתן איתה. תוך כדי שיחה הוא מגלה שצחי היה כמה פעמים במלזיה, דובר את השפה, ואפילו תכנן את בניין הזכוכית המרשים שנמצא באינדונזיה ( בבירה – קואלה לומפור – תבדקו בגוגל), בניין שמאוד הרשים את בביוף. הדברים משתפרים כאשר מוטי מגיע ומודיע לו שהמכירות של החברה מזנקות פלאים לאחר השקת קו הנעליים הגדולות.

בביוף מחליט לפגוש את האחראית לרעיון העליים הגדולות באופן אישי. ענת מגיעה אליו למשרד בחיל ורעדה, אבל בביוף משבח אותה. במהלך הפגישה ענת מזכירה את סבתא שלה, ברוריה כץ, ובביוף מחוויר. הוא מכיר את ברוריה מהימים בהם רק הגיע לארץ והתגורר במעברה ליד חיפה. ברוריה היתה האישה שהצילה את חייו. ( הוא כמעט מת מהרעלת דבק מגע… סיפור ארוך). בביוף מקדם את ענת למנהלת קו ייצור הנעליים.

לפני סיום, כל המשפחה עולה למסוק: בביוף האב, טלי ומוטי, ליזה וצחי יחד עם ציקי הטייס, וטסים לכיוון גני ארנונה והחתונה הכפולה שמשגעת את המדינה. הם צונחים יחד מהמסוק ישר את החופה. קול ששון וקול שמחה, הצלחנו אפילו לסיים בחתונה כפולה.

תודה לקהל הנפלא שהגיע, ולהתראות בהופעות הבאות!

לעדכונים שוטפים ומידע על הופעות ועוד – עשו "לייק" לדף הפייסבוק שלנו >>

נשלח ב הופעות, תקצירי מחזות עם התגית: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*